Links

Biblický slovník Adolfa Novotného (CZ)

Studijní online Bible Bezplatný on-line biblický program. Ve Studijní on-line bibli (SOB) najdete cca 220 překladů a zdrojových textů bible v 68 jazycích (z toho 21 českých překladů) , slovníky, konkordance, komentáře, namluvené bible s možností on-line poslechu (cca 40). V aplikaci můžete používat funkci pokročilého vyhledávání (7 typů) a porovnávat libovolné překlady. Některé překlady jsou osazeny Strongovými čísly, s napojením na Strongův slovník (EN, DE, CZ, RU, ES, FR). U některých překladů jsou k dispozici aktivní reference a množství poznámek překladatelů. Aplikace umožňuje pohodlný výběr jazykového rozhraní (9 jazyků), kromě toho má i automatickou detekci jazyka návštěvníka. Všechny hlavní řecké zdroje Nového zákona i Analytická Septuaginta jsou osazeny Strongovými čísly a morfologií (CZ, SK, DE, EN, ES, PL, FR, RU). Aplikace umožňuje pohodlnou změnu velikosti písma, vzhledu, stylu zobrazení, nabízí funkci přímých odkazů, virtuální klávesnici i samostatnou verzi pro mobilní telefony a tablety s nízkým rozlišením.

http://www.biblecsp.cz
New Translation of The Bible – The Old and New Testament. Christian Mission Society wants to offer to the contemporary Czech reader a quality study Bible with precise translation from the original languages. The style of translation: There is a concern about developing a study translation which is concordant and rigorous such that as much as possible every phrase should be translated the same way each time it is used especially if there is no specific reason for a different translation.

Bible - Překlad 21. století (21st Century translation for the Czech Republic)

http://www.lamedwaw.org/ Mutlimediální vzdělávací a informativní web - VIDEO výuka hebrejského jazyka, symbolika znaků.
Texty a symbolika modliteb v napojení na chrámovou liturgii. Text bible (tanach) je možno si zde poslechnout v češtině i v hebrejštině. Možnost stáhnout si texty a učební materiály. DOPORUČUJEME!

http://www.chewra.com/ Database of Jewish cemetaries, translation of Hebrew texts on thumbstones, many interesting informations. Pages are in Czech, English is under construction.